רנ"ג טוביה פוגל ז"ל

טוביה פוגל
הדלקת נר בן 47 בנפלו
בן חיה ואברהם
נולד ברחובות
בכ"ב באדר תשט"ו, 16/3/1955
התגורר בקרית ים
שרת בחיל הים
התגייס ב-אוגוסט 1974
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ה בשבט תשס"ב, 6/2/2002
מקום קבורה:
הותיר: הורים, אחות, אשה ושלשה ילדים

קורות חיים

רנ"ג טוביה פוגל ז"ל, נולד ברחובות בי"א באדר ב' תשי"ד, 16.3.1954, בן בן לזוג הורים ניצולי שואה, חיה ואברהם ואח ללאה. מיום היוולדו היה תינוק חייכן, בעל שיער מלא ואהוב על כולם.

גדל בעיר פתח תקוה ואת השכלתו היסודית רכש בבי"ס "עין גנים". בבית הספר התיכון למד ב"תיכון ברנר" וסיים בתיכון "עמל ב'" במגמת "מכשור ובקרה".

כילד אהב טוביה מוסיקה. הסתובב בערבים עם התקליטים והקלטות. בכל המסיבות היה מסמר הערב, אהב להופיע, תמיד במרכז והשאר סביבו. עוד בילדותו אהב טוביה את הים, ראה בו מקום מרגיע ואך טבעי הדבר שיתגייס לחיל הים.

תחביבו של טוביה כנער היה לאסוף חתימות ראשי ממשלה ושרי כנסת. היה שולח להם מכתבים ומקבל בדואר חזרה. בין החותמים היו דוד בן גוריון, רב אלוף יצחק רבין - מספטמבר 66, פנחס ספיר, נשיא המדינה זלמן שזר ועוד. כן נודעה אהבתו לכדורגל. היה נוסע למשחקים של הפועל פתח תקוה, ואחרי נשואיו והתמקמותו בקרית ים, היה אוהד של מכבי חיפה והדביק בכך את שלושת ילדיו.

טוביה אהב לכתוב וכילד התפרסמו שיריו בעיתון וכן כל בוקר הקריא שיר במסדר בית הספר. שירים רבים כתב, שירים שהפכו גם להמנון.

התגייס לצה"ל בחודש אוגוסט 1974 ושירת בבסיס חיל הים באילת. הכיר את אשתו יהלומה, נישא לה ועבר לשרת בבסיס חיל הים בחיפה, שם תרם תרומה גדולה בעשייתו ונתינתו. חתם על שירות קבע והגיע לדרגת רנ"ג.

את שנות נישואיו קבע בקרית ים שם נולדו לו שלושה ילדים: בת - מורן ושני בנים - נועם ונדב. תפארת גאוותו.

תחביביו: ספורט (כדורגל), כתיבת שירים, סיפורים ומאמרים. השתייך לתנועת מחנות העולם והנוער העובד והלומד.

תכונות בולטות: כשרון הומוריסטי להפליא, חיוך בלתי פוסק עזרה לזולת, חום וקשר מתמיד עם הסובבים. היה ידוע באישיותו הנאמנה - כפי שמספרים חייליו, "אבל של כולם" שידע "לתת את הנשמה ואת הלב".

נפל במילוי תפקידו שבועיים לפני פרישתו מצה"ל. הותיר הורים, אחות, אשה, שלושה ילדים ומשפחה מורחבת שאהבה אותו מאוד.