טוראי יששכר-דב לרבה ז"ל

יששכר-דב לרבה
הדלקת נר בן 19 בנפלו
בן חנה לאה ואלכסנדר יוסף
נולד באוסטרליה - סידני
בכ"א בסיון תשל"ה, 31/5/1975
התגורר בירושלים
שרת בחיל הים
יחידה: בסיס אילת
התגייס ב-אוגוסט 1994
נפל בעת מילוי תפקידו
בט"ז בחשוון תשנ"ה, 21/10/1994
מקום נפילה: אילת
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה:
הותיר: הורים שני אחים-עזריאל ומשה-איתן ושתי אחיות תאומות - שולמית ומאירה

קורות חיים

בן חנה ולאה ואלכסנדר יוסף. נולד ביום שבת, כ"א בסיוון תשל"ה (31.5.1975), פרשת "בהעלותך", בסידני, אוסטרליה.

בן בכור למשפחה בת חמישה ילדים, נקרא על שם סבו, אבי אביו. בגיל תשע ביקר עם משפחתו לראשונה בארץ והתאהב בה. ביקש להשאר, אך הדבר לא הסתייע, אלא כעבור כמה שנים.

את 14 שנותיו הראשונות עבר בסידני, שם למד בישיבה יסודית ובחטיבת הביניים בבית-ספר 'מוריה'. הצטיין במקצועות המחשבים, הספרות והמתמטיקה, ונהג לכתוב שירים רוויי רגש והומור.

היה חבר תנועת בני-עקיבא בעיר, הירבה לעסוק והצטיין בספורט, בעיקר בקריקט ובטניס.

עם עליתו ארצה עם משפחתו, במרץ 1989, המשיך את לימודיו בישיבת 'נועם' בירושלים, לאחר מכן בבית-הספר התיכון 'הימלפרב' ובישיבת 'קול המבשר' בעיר. במקביל היה חבר פעיל בתנועת הנוער "עזרא" וחובב טיולים מושבע. תוך זמן קצר רכש את השפה העברית והשתלב היטב בחברה הישראלית. חבריו מספרים כי היה אדם יפה תואר, חברותי, טוב לב ונדיב, ונהג להזמינם לעיתים לבילויים על חשבונו. היה אח אוהב ומסור לאחיותיו ולאחיו, בעל אינטליגנציה גבוהה ושאפתן. פעם בשבועיים נהג לתרום מזמנו ולבקר בבתי אבות, ומעולם לא סירב להשלים מניין בתפילה, כשנתבקש.

למרות שסבל מבעיה רפואית, והוגדר כבלתי כשיר זמנית לשרת בצה"ל, התעקש דב למלא את חובתו ולהתגייס, ועירער על הפרופיל הנמוך שנקבע לו ואכן, באוגוסט 1994 גוייס לצה"ל. מעדויות מפקדיו וחבריו לטירונות עולה, כי למרות הקשיים עמד היטב בלחצים, והיה בין החיילים המובילים במחלקתו.

לאחר הטירונות עבר קורס מאבטחי מתקנים, ועל-פי בקשתו נשלח לשרת בבסיס חיל הים באילת. בתקופת שירותו הקצרה בבסיס בלט ברמתו האישית ובמוטיבציה הגבוהה שגילה, אך שאף לעבור ליחידה אחרת, ואפילו שקל להגיע לקצונה.

ביום ט"ז חשון תשנ"ה (21.10.1994), ערב שבת, פרשת "וירא" נפל דב בעת מילוי תפקידו. בן תשע עשרה היה בנופלו.

השאיר אחריו הורים, שני אחים עזריאל ומשה-איתן, להם היה אח לדוגמא ולמופת, ושתי אחיות תאומות שלומית ומאירה, שנולדו 10 חודשים לפני נפילתו, יששכר דב עזר לגדלן ואהבן מאוד.

הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בהר-הרצל ירושלים.

לאחר מותו הוקם על שמו גמ"ח לסיוע למשפחות צעירות, ובסניף החדש של תנועת "עזרא" בשכונת רמות בירושלים הונצח שמו בחדר עיון למדריכים. כמו כן הונצח שמו במספר ספרי קודש שהוכנסו לבית המדרש ב"מכון גולד".