סג"מ ארז ברוך תמיר ז"ל

ארז תמיר
הדלקת נר בן 19 בנפלו
בן דנה ואריה
נולד בחיפה
בכ' בחשוון תש"ל, 11/11/1969
התגורר בהוד השרון
שרת בחיל הים
יחידה: בה"ד חיל הים
התגייס ב-מרץ 1988
נפל בעת שירותו
בד' בתמוז תשמ"ט, 7/7/1989
מקום נפילה: חיפה
באזור חיפה,כרמל וגליל מערבי
מקום קבורה:
הותיר: הורים, שני אחים ואחות

קורות חיים

בן דנה ואריה. נולד ביום א' בכסלו תש"ל (11.11.1969) בחיפה.

כתינוק, היה תמיד עליז, מלא אנרגיה וצחוק. בהיותו בן ארבע עברה משפחתו להוד-השרון, שם עברו עליו שנות ילדותו ובגרותו. הוא למד בבית-הספר היסודי-ממלכתי א' והמשיך בחטיבת-הביניים 'ראשונים' בהוד השרון. את לימודיו בתיכון עשה בבית-הספר ע"ש מוסינזון וסיים בו את בחינות הבגרות במגמה עיונית-ריאלית.

הוא הצטרף לתנועת הנוער 'מכבי הצעיר' ובהמשך גם הדריך בתנועה. ארז היה חובב ספורט והצטיין בעיקר באתלטיקה קלה. בנעוריו פרט על גיטרה-בס מתוך שמיעה בלבד, ועם מספר חברים הקים להקה בשם 'פירניה'. הלהקה הופיעה במסגרת אירועים מקומיים, אך במיוחד אהבו חבריה להפגש לנגן יחדיו שעות רבות. ארז היה חברותי, הצטיין בחוש מוזיקלי מפותח וחוש ההומור שלו היה לשם דבר בקרב חבריו. את החיים לקח בקלילות, חיפש את הטוב בכל דבר ושאף בעיקר ליהנות ממה שהוא עושה.

בשלהי מרס 1988 גויס ארז לצה"ל. עבר גיבוש לקורס חובלים. התקבל לקורס והספיק להגיע לסוף השלב הרביעי מתוך חמישה שלבים.

בתאונת-דרכים חזיתית נפגע ארז אנושות בראשו. הוא שכב שבועיים ללא הכרה במחלקת פגועי ראש בבית-החולים רמב"ם וביום ד' בתמוז תשמ"ט (7.7.1989) נפטר. הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית-הקברות בנוה הדר. השאיר אחריו הורים, שני אחים - עומרי ואיתמר ואחות - דניאל. לאחר מותו, קיבל ארז את סמל קצין הים, את גלי החובל ואת דרגת הסג"מ.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד ביה"ס לחובלים: "ארז התנדב לקורס חובלים ובלט מאוד במהלך הקורס בתחום החברתי, והפך תוך פרק זמן קצר לאחד מעמודי התווך של המחזור. במהלך הקורס התלבט בדבר המשך דרכו בקורס, ומשהחליט לסיימו, היה ברור למפקדיו הישירים כי יצליח לסיימו ולהיות קצין ומפקד בחיל הים".

לזכרו של ארז נכתב השיר "פרח נדיר", אותו שר הזמר אדם.