טוראי דוד שלום ז"ל

דוד שלום
הדלקת נר בן 25 בנפלו
בן לאה ויצחק
נולד בירושלים
בתרפ"ג, 1923
שרת בחיל הים, גבעתי - תש"ח
יחידה: מפקדת חיל הים
התגייס ב-1940
נפל בקרב
בי"א בתמוז תש"ח, 18/7/1948
במלחמת העצמאות
מקום נפילה: בית עפה
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה:

קורות חיים

דוד, בן יצחק ולאה, נולד בשנת 1923 למשפחה חרדית ותיקה בירושלים העתיקה. היה אח בכור לשני אחים ושבע אחיות. למד בתלמוד-תורה ואחר-כך למד נגרות בבית-הספר למלאכה של "קרן בליליוס". הפסיק לימודיו באמצע ויצא לעבוד בשכר כדי לעזור למשפחה. ישר ונדיב-לב, מכבד כל אדם ומסור מאד לחבריו.

ב-1940 התגייס לנוטרות ושירת בשמירת תחנת-השאיבה בסריס ובתחנת-המשטרה באבו-גוש. ב-1942 עבר לעבוד בבתי-המלאכה של הצבא הבריטי בנמל חיפה. שאף להתנדב לשירות בצי, אך משנהרג אחיו בן ה-20 (האח שהיה חברו בתנועת בית"ר בנעוריהם). חזר הביתה, המשיך לעבוד בירושלים והיה תומך יחידי כמעט במשפחה.

לאחר כמה שנים עבר עם המשפחה להתישב בבת-ים. קיבל בהתלהבות את בשורת החלוקה מלייק-סאכסס ואחר-כך היה מקדיש את לילותיו לשמירה אחרי ימי עבודה.

משגברו הקרבות התגייס לשירות פעיל באצ"ל והשתתף בשמירה ובהגנה בבת-ים, בכיבוש יפו ובקרבות על רמלה, לוד וכפר יבנה. אחרי יסוד המדינה צורף עם יחידתו לצה"ל. סיים קורס ל"עזרה ראשונה" וסוף-סוף נתמלאה משאלתו הנושנה להתקבל לחיל-הים, והפעם כבר תחת דגל ישראל.

ממחנה-האימונים הימי נשלח עם חבריו בתגבורת לפריצת הדרך לנגב, שירת כחובש מחלקתי בקרבות עד שנפל בכיבוש בית-עפה. ב-18.7.1948 נחשב כנעדר, ורק לאחר למעלה משנה וחצי נמצאו עצמותיו וב-9.10.1949 הובאו לקבורה בנחלת-יצחק.