טוראי אדמונד מכלוף דיין ז"ל

אדמונד מכלוף דיין
הדלקת נר בן 19 בנפלו
בן ז'רמן וברוך
נולד במרוקו - קזבלנקה
בח' באלול תש"ה, 17/8/1945
שרת בחיל הים
נפל בעת שירותו
בי"ז בשבט תשכ"ה, 20/1/1965
מקום נפילה: נחל לכיש
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה:

קורות חיים

בן ברוך וז'רמן. נולד ב- 17.8.45 בקזבלנקה אשר במרוקו. בהיותו בן 11 עלה עם משפחתו שהשתקעה בכפר ירוחם, שם למד בבית הספר העממי. כעבור שנתיים עקרה משפחת דיין לקרית גלת ואדמונד המשיך את לימודיו בבית הספר היסודי "משואה" ובבית הספר התיכוני דתי "מרכז הנוער".

אדמונד נמשך לים והיה זה רק טבעי שבשנת 1962 שהה במשך ששה חודשים בעכו במסגרת גדנ"ע ים. מיד לאחר מכן התגייס לחיל הים. מסירותו למשפחתו לא ידעה גבול ובחודש ספטמבר 1964 אושרה לו חופשה מיוחדת בת ארבעה חודשים כדי לעזור להוריו שהתחבטו בבעיות כלכליות.

היתה זו גם חופשתו האחרונה. ביום האחרון לחופשתו המיוחדת, ב-20 בינואר 1965, סיים אדמונד את עבודתו כבנאי באזור בניה הסמוך לנחל לכיש. לפתע שמע קריאות לעזרה והתברר לו שילדה בת 9 נסחפה במימי הנחל הגועשים. אדמונד, שיצר ההתנדבות למשימות שונות היה מושרש באופיו, לא חשב פעמיים. הוא הסיר מעל גופו את מעילו וזינק למימי הנחל ונעלם.

למחרת היה צריך להתייצב ביחידתו. תחת זאת הופיע בקרית גת יוחאי בן נון, מפקד חיל הים, שספד לאדמונד שהובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בבית הקברות בקרית גת. כעבור 10 שנים נולד לאחיו בן שנושא את שמו של דודו: יניב אדמונד.