סמל גרשון שמחה קופצ'יק ז"ל

גרשון קופצ'יק
הדלקת נר בן 20 בנפלו
בן שרה ומשה
נולד בפולין - לודז'
בי"ד בשבט תש"י, 1/2/1950
שרת בחיל הים
יחידה: זירת ים סוף
התגייס ב-ספטמבר 1967
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ו בשבט תש"ל, 2/2/1970
מקום נפילה: אילת
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה:

קורות חיים

בנם יחידם של משה ושרה, מניצולי השואה. נולד ביום י"ד בשבט תש"י (1.2.1950) בלודז' שבפולין ועלה ארצה במארס 1953 עם משפחתו שהתיישבה בבת-ים. הוא למד בבית-הספר היסודי "גורדון" בבת-ים מאחר שכל ימיו אהב את הים הלך לבית-הספר התיכון "מבואות ים" במכמורת, לאחר שסיים את לימודיו היסודיים.

במכמורת סיים את לימודיו בהצטיינות כמכונאי אניות. הוא היה בן מסור ונאמן להוריו, נהג עם אביו כחבר וכרע והרבה לשוחח אתו על עניינים שונים ובייחוד בנושאים פוליטיים שונים.

הוא גויס לצה"ל בספטמבר 1967, אחרי מלחמת ששת הימים והתנדב לשרת בחיל-הים. ביום כ"ו בשבט תש"ל (2.2.1970), מת מפצעיו, כשבוע לאחר שנפצע בעת מילוי תפקידו בחילוץ משאית התחמושת שהתפוצצה באילת. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית-שאול.

במכתב-תנחומים, ששלח מפקדו להוריו אחרי האסון, כתב: "אין ברצוני לדבר על ידיעותיו המקצועיות, כי רבים הדברים שאוכל לכתוב. אך לכם ולי מספיקה עובדת הביקורים הרבים של חבריו-ליחידה המשרתים בחיל-הים, המבקרים אצלכם לנחמכם והמבקשים ממפקדיהם רשות-חופשה כדי לבקרכם. בנכם שימש דוגמה למשמעת והתנהגות למופת, דבר שהתבטא במסירותו לעבודה ולספינה מחד גיסא וליחסים האישיים עם חבריו מאידך גיסא".

שמו מונצח בחוברת שהוציא לאור בית-הספר "גורדון" בבת-ים, לזכר בוגריו שנפלו.