סג"מ עמי פישביין ז"ל

עמי פישביין
הדלקת נר בן 21 בנפלו
בן עירית ומשה
נולד בעין השופט
בט"ז באלול תשכ"ט, 30/8/1969
התגורר בעין השופט
שרת בחיל הים
יחידה: בה"ד חיל הים
התגייס ב-31.3.1988
נפל בעת שירותו
בט' בתמוז תש"נ, 2/7/1990
מקום נפילה: ירושלים
באזור ירושלים והסביבה
מקום קבורה:
הותיר: הורים, אחות ואח

קורות חיים

עמי, בן לעירית ומשה פישביין, נולד בקיבוץ עין השופט ב- 30.08.1969, כילד שלישי במשפחה, אח ליעל ועמרי. כבן זקונים להוריו ובגלל הפרש הגילים הגדול בינו לבין אחיו הוא זכה לתשומת לב מיוחדת ואהבה מיוחדת מצד כל המשפחה. אהוב על סביבתו ובולט בכישוריו. עבר את ילדותו בעין השופט עד המעבר לבית הספר התיכון, "הרי אפרים", המשותף לקיבוצי הסביבה. כאן גילה את נטיותיו החזקות למוסיקה וציור ומעורבות חזקה בתחום החברתי. היה בין התלמידים המעולים ואהוב על מחנכיו וחבריו. הגיטרה כבשה אותו והוא התמסר לה בהתמדה ובכישרון. את עבודת הגמר כתב על תולדות הגיטרה, שעליה קיבל ציון גבוה מהבוחנים. עוד בתקופת היותו תלמיד בית הספר השיג רמת נגינה גבוהה וייסד להקה של כלי נגינה מבין חניכי בית הספר התיכון, "הרי אפרים". אהבתו למוסיקה ופעילותו החברתית במסגרת בית הספר נמשכו גם עם סיום תקופת לימודיו, בקיבוץ. עמי היה חניך תנועת הנוער "השומר הצעיר".

בשנת 1986 ייצג את בית ספרו במשלחת התנועה במסע לפולין. חדור רשמים עמוקים מהמסע ומלא חוויות טראומטיות המשיך במסע הסברה בין בני הנוער בקיבוצים אחרים על חשיבות המסע לפולין ותרם לביסוס המסורת של מסע לפולין של כיתות י"ב.

עם סיום תקופת הלימודים התגייס לחיל הים, לקורס חובלים, מחזור ס"ז. הוא עמד בכל התנאים ודרישות הקורס בהצלחה רבה ובדירוג של החניכים היה בין המצטינים בכושרו הפיסי, הדרישות האינטלקטואליות, כושר מנהיגות ומעל לכל אהוב על סביבתו. על כל אלה זכה להערכה רבה של מפקדיו וחבריו לקורס. הוא סיים את הקורס והוסמך כקצין ימי בחיל הים. בשלב האחרון של הקורס, אחרי המבחנים הסופיים, חלה עמי בלוקמיה והחל מאבק איתנים להצלתו. גם בשלב זה הוכיח עמי בגרות, כח רצון, עקשנות ואופטימיות והאמין אמונה שלמה, שהוא יצא מהמאבק הזה מנצח. שמונה חודשים נמשך המאבק, תוך עליות וירידות, מוקף כל העת בתמיכה ואהבה של המשפחה וידידיו.

ב-2 ביולי 1990, בבית החולים הדסה בירושלים, הוכרע יקירנו עמי על ידי המחלה והוא נפטר. הוא הובא למנוחות בבית הקברות, בחלקה הצבאית, בקיבוץ עין השופט.