סמל יובל סיטבון ז"ל

יובל סיטבון
הדלקת נר בן 19 בנפלו
בן עדנה ושמעון
נולד בעמיקם
בכ"ה בסיון תשכ"ח, 21/6/1968
התגורר בעמיקם
שרת בחיל הים
יחידה: דבור 894
התגייס ב-אוגוסט 1986
נפל בעת מילוי תפקידו
בט"ז בתמוז תשמ"ז, 13/7/1987
מקום נפילה: נמל חיפה
באזור חיפה,כרמל וגליל מערבי
מקום קבורה:
הותיר: הורים, אח ואחות

קורות חיים

בן עדנה ושמעון. נולד ביום כ"ה בסיון תשכ"ח (21.6.1968) במושב עמיקם. למד בבית הספר היסודי האזורי "אלונה",אשר במושב עמיקם, והמשיך את לימודיו בחטיבת הביניים של בית הספר החקלאי בפרדס-חנה וסיימם בבית הספר התיכון "אורט שומרון" בבנימינה במגמה המכנית.

ילדותו במושב עברה עליו עם חבריו, יחדיו שחקו, בנו "בתים" על עצים ורכבו על אופניים. יובל הצטיין בלימודיו והיה אהוד על מוריו ועל חבריו, הם ציינו לעיתים תכופות את תרומתו לסביבה ולחברה ואת עזרתו לזולת בכל עת. היה חבר בתנועת הנוער "ביתר" וברבות הימים הדריך חניכים צעירים.

כשהיה בן שש-עשרה קבל במתנה אופנוע והרבה לרכוב עליו, הוא נהג גם בטרקטור ובמכונית "קארטינג" שבנה במו ידיו, יובל היה חובב ספורט: עבר קורס מצילי בריכה צעירים, כן הקדיש את מרבית זמנו הפנוי לגלישה בים בעזרת גלשן-רוח, עוד נהג לבלות עם חבריו בבקתה שבנו בהרי הכרמל.

כך תיארה אותו ידידתו רותי מ"אורט שומרון": נזכרת ביובל של אופנועים וטרקטורים, יובל של אמת וצדק, יובל עקשן, יובל שקט".

בראשית אוגוסט 1986 גוייס יובל לצ.ה.ל, הוא סיים את הטירונות כחניך מצטיין, לאושרו, וכהמשך טבעי לתחביבו הוצב לחיל הים. לאחר שסיים בהצטיינות קורס נשקים הוצב לספינת דבור של חיל-הים בתפקיד נשק, במסגרת תפקידו יצא למשימות מבצעיות ובלט בהתנדבותו, כפי שכתב מפקדו: "זכורה לי יותר מכל התנדבותך להשיט סירת גומי בים סוער למרות הסיכון שהיה בכך".

להערכת מפקדיו יובל הצטיין לכל אורך שירותו הן בקורס והן בעבודתו. בחופשותיו נהג לבלות עם חברתו עדי, עם חבריו לכתה וחברים לנשק ועם בני משפחתו שהתחילה להתרחב כאשר נולדה אחייניתו, נועה.

ביום ט"ז בתמוז תשמ"ז (13.7.1987) נפל יובל בעת מילוי תפקידו. כהרגלו התנדב לבצע משימה בספינה שכה אהב, ובעת המשימה מצא את מותו בהתחשמלות. יובל הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בבנימינה, השאיר האחריו הורים, אח - יורם ואחות אתי.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה והכואבת כתב מפקדו: "יובל היה לוחם מצטיין, חבר לנשק ומוביל ברצונו להתנדב ולסייע, לאחר שסיים בהצטיינות את קורס הנשקים, הצטרף לטובה אך גם הקשה שבסיירות הדבורים. אנו, מפקדיו וחבריו נזכור אותו כסמל להערכה ולחיקוי, המשפחה והחברים נפרדים מעלם יפה נפש ותואר". עם נפילתו הועלה יובל לדרגת סמל.